Home Facilities Find /Contact Barefoot Bowls Functions/Event
Bowls
Men's Bowls
Womens Bowls
Deaf Lawn Bowls NSW
Tournaments
Legal&Directors
Links
Photos
Archives
2010
2011
History
World Champions
Bowls till 1900
Bridge Club
Christmas Function
  If you have any feedback on how we can make our new website better please do contact us and we would like to hear from you.
 
In the approach to the State Pennants Playoffs in August, we have put together, rather quickly a list of Pennant Winners to 2011, there are some gaps, it will be a work in progress for a while. Any assistance (with proof, preferably) please contact: web@ashfieldbowlingclub.com.au

List of NSW Bowling Association Pennant Winners

12/10/1892:  The NSW Bowling Association votes to begin a Pennant Competition

Year Grade Winner Score Runner Up Score Host Club
1892/3
A
City (Sydney)   Undefeated , 
 First  past the post
1893/4 A Balmain 100 Ashfield 91 Balmain
1894/5 A St Leonards 100 Balmain 96 City (Sydney)
1895/6 A City (Sydney) 100 St Leonards 58 City (Sydney)
1896/7 A Balmain 89 City (Sydney) 58 Waverley
1897/8 A Redfern 97 Balmain 91 Balmain
1898/9 A City (Sydney) 105 Redfern 87 Waverley
1898/9 B Waverley 66 Ashfield 57 Waverley
1899/0 A City (Sydney) 92 Waverley 89 Petersham
1899/0 B Ashfield 67 Waverley 64 City (Sydney)
1900/1 A Waverley
94 Victoria Park
78 Petersham
1900/1 B Petersham 72 Waverley 65 St George
1901/2
Game 1
A City (Sydney) 93 Petersham 90 Chatswood
1901/2
Game 2
A Petersham 93 City (Sydney)
72 Ashfield
1901/2
Game 3
A City (Sydney) 95 Petersham 90 Chatswood
1901/2 B Petersham 72 Waverley 65 Rockdale
1902/3 A Petersham 101 Waverley 94 Ashfield
1902/3 B Petersham 67 St George 60 Strathfield
1903/4 A City (Sydney) 113 Petersham 75 Victoria Park
1903/4 B St George 79 St Leonards 65 Gladstone Park
1904/5 A City (Sydney) 94 Waverley 84 Randwick
1904/5 B Hunters Hill 81 Chatswood 53 Mosman
1905/6 A City (Sydney) 93 Randwick 88 Mosman
1905/6 B Chatswood  74 North Sydney 67 Mosman
1906/7 A Ashfield 94 Mosman 80 Marrickville
1906/7 B Marrickville  79 Petersham 76 Strathfield
1907/8 A Randwick 99 Strathfield 79 Burwood
1907/8 B Petersham 79 Ashfield 69 City (Sydney)
Hamilton (Winner of Newcastle District Pennant) & Randwick played off in an unofficial contest
Game 1: Randwick 110 to 79 at Randwick, Game 2: Hamilton 100 to 85 at Hamilton
1908/9  A Ashfield 96  Chatswood 89 Victoria Park
1908/9  B Woonoona 75 Kuringai 70 City (Sydney)
1909/0 A Petersham 94 Waverley 76 City (Sydney)
1909/0 B Waverley 75 Petersham 69 City (Sydney)
1910/1 A Chatswood 89 St George 87 Waringah
1910/1 B Waverley 78 Waverley 53 Waverley
1911/2 A Petersham 94 Mosman 93 City (Sydney)
1911/2 B Woonoona 67 Orange 48 Chatswood
1912/3 A Ashfield 82 City (Sydney) 81 Mosman
1912/3 A RNSWBA records show that City was the Winner    
1912/3 B Orange 69 Parramatta 64 Randwick
1913/4 A Chatswood  90 City (Sydney) 83 Ashfield
1913/4 B Parramatta 82 Dubbo 57 Waverley
1913/4 C Marrickville 85 St George 56 Victoria Park
1914/5 A City (Sydney) 102 Ashfield 82 Ashfield
1914/5 B Waverley 67 Orange 60 Petersham
1914/5 C Waverley 69 Dubbo 62 Mosman
1915/6 A City (Sydney) 103 Waverley 84 Victoria Park
1915/6 B City (Sydney) 84 Woonoona 52 Waverley
1916/7 A Ashfield 123 City (Sydney) 85 Petersham
1916/7 B Victoria Park 69 Petersham 68 City (Sydney)
1917/8 A Kuring-gai   City   Victoria Park
1917/8 B Mosman I 65 Waringah 64 North Sydney
1918/9 A Ashfield 91 Chatswood 82 City (Sydney)
1918/9 B Victoria Park 64 Woonoona 60 Ashfield
1919/0 A Ashfield  113 Lowlands 80  
1919/0 B Corrimal 78 Parramatta 72 City (Sydney)
1919/0 C Mosman   Waverley   Burwood
1920/1 A City (Sydney) 108 Cessnock 78 Waverley
1920/1 A Minor  Parramatta 120 Ryde 73 Burwood
1920/1 B Parramatta 75 Petersham 58 Strathfield
1920/1 B Minor  Marrickville 96 Ashfield 64 City (Sydney)
1920/1 C Ashfield by 14 Marrickville    
1921/2 A Sth Ashfield(Pratten Pk)
103 Hamilton 96 Randwick
1921/2 A Minor  Burwood 113 Petersham 77 Ashfield
1921/2 B Major  Manly 72 Mosman 67  
1921/2 B Minor  Randwick 89 Petersham 49  
1921/2 C Petersham 75 Manly 67  
1922/3 A Victoria Park 101 Lowlands 77 City (Sydney)
1922/3 B Woonona 73 Victoria Park 71 St George
1922/3 C Ashfield 94 Waverley 89 City (Sydney)
1923/4 A Chatswood 157 Lambton 80 Waverley
1923/4 B Corrimal 3 Randwick  1 St George
1923/4 C Leichhardt 106 Rose Bay 77 Leichhardt
1924/5 A City (Sydney) pic pic 118 Lowlands 88 Chatswood
1924/5 B Burwood  106 Goulburn 81 City (Sydney)
1924/5 C Marrickville 82 Burwood 70 St George
1925/6 A St George 110 Hamilton 103 Waverley
1925/6 B Mosman 105 Kiama 81 St George
1925/6 C Marrickville 70 Chatswood 68 Waringah
1926/7 A Victoria Park 94 Hamilton 90 Waverley
1926/7 B Corrimal by 18 Mosman   St George
1926/7 C Burwood 87 North Sydney   City (Sydney)
1927/8 A Hamilton 115 Balmain 77 Waverley
1927/8 B Gladstone Park   Lakemba   Burwood
1928/9 A Katoomba 98 Ashfield 92 City (Sydney)
1928/9 B Corrimal 92 Mosman 85 St George
1929/0 A Waverley 121 Singleton  69 City (Sydney) 
1929/0 B Corrimal  94 Waverley 90 City (Sydney) 
1929/0 C Waverley  87 Cronulla 68 Victoria Park
1930/1 A Hamilton Country Final
107 Ashfield 64 Waverley
1930/1 B Mosman 101 Ashfield 94 City (Sydney)
1930/1  C Waverley 87 Cronulla 66 Burwood
1931/2 A North Sydney 113 Corrimal 71 Waverley
1931/2 B Corrimal 103 Waverley 83 St George
1931/2 C Cronulla 91 Warrawee 73 Ashfield
1932/3 A North Sydney 91 Corrimal 82 City (Sydney)
1932/3 B Bankstown 118 Port Kembla 85 St George
1932/3 C Lakemba 79 Leichhardt 57 Balmain
1933/4 A Blue North Sydney  97 Hamilton 84 City (Sydney)
1933/4 A Red Ryde 113 Ashfield 80 Ashfield
1933/4 B Burwood 103 Corrimal 79 North Sydney
1933/4  C Lakemba 76 Waverley 48 Petersham
1934/5 No.1 North Sydney 98 Corrimal 82 City (Sydney)
1934/5 No. 2 Austinmer 90 Roseville 87 North Sydney
1934/5 No. 3 Waverley 99 Ryde 87 Petersham
1934/5 No. 4 Nestanglo 81 Bankstown 60  
1935/6 No. 1 North Sydney 113 Hamilton 81 Victoria Park
1935/6 No. 2 Lithgow 91 Burwood 86 Victoria Park
1935/6 No.3 St George 95 Rose Bay 60 Waverley
1935/6 No. 4 Raleigh Park 91 Marrickville 60 City (Sydney)
1936/7 No. 1 North Sydney 95 Corrimal 69 City (Sydney)
1936/7 No. 2 Thirroul 105 Burwood 87 Balmain
1936/7 No. 3 North Sydney 96 Raleigh Park 95 Victoria Park
1936/7 No. 4 Kensington 71 Pratten Park 68 Petersham
1937/8 No. 1 Chatswood 88 Hamilton 83 City (Sydney)
1937/8 No. 2 Victoria Park  112 Austimeer 60 Bondi
1937/8 No. 3 Campsie 109 Beecroft 90 Burwood
1937/8 No. 4 Lidcombe 81 Concord 58 Parramatta
1938/9 No. 1 Corrimal 99 North Sydney 97 City (Sydney)
1938/9 No. 2 Warrawee 107 Bowral 86 Victoria Park
1938/9 No. 3 Hornsby 110 Bondi 81 Mosman
1938/9  No. 3 Concord won  the final but    disqualified
1938/9 No. 4 Gelco   Hurstville   St George
1939/0 No. 1 City (Sydney) 98 Corrimal Player injured on way home
94 Roseville
1939/0 No. 2 Hornsby 109 Katoomba 70 City (Sydney)
1939/0 No. 3 Gelco 106 Lidcombe 76 St George
1939/0 No. 4 Hurstville 71 Lakemba 56 Arncliffe
1940/1 No. 1 Corrimal 83 City (Sydney) 72 Waverley
1940/1 No. 2  Concord 95 Corrimal 82 Marrickville
1940/1 No. 3 Dee Why 113 Lidcombe 100 City (Sydney)
1940/1 No. 4 Railways 73 Kensington 54 Marrickville
1941/2   Not Played        
1942/3 No. 1 Hamilton 109 North Sydney  87 Hornsby
1942/3 No. 2 Corrimal 121 Ryde 79 City (Sydney)
1942/3 No. 3 Bondi 109 Railways 85 Waverley
1942/3 No. 4 The Hills 83 Leichhardt  61 Burwood
1943/4 No. 1 Hamilton 112 City Club (Sydney) 85 North Sydney
1943/4 No. 2 Corrimal 109 Gelco 67 Railways
1943/4 No. 3 Hornsby 99 Arncliffe 90 Victoria Paek
1943/4 No. 4 Nestanglo 114 Nestanglo 47 Nestanglo
1944/5 No. 1 Corrrimal Country Final 106 Bondi 87 Fairfield
1944/5 No. 2 Corrimal  109 North Sydney 67 Waverley
1944/5 No. 3 Nestanglo   Double Bay   Waverley
1944/5 No. 4 Burwood   Bondi   Victoria Park
1945/6 No. 1 Tamworth 94 Ryde 82 Waverley
1945/6 No. 2 North Sydney 96 Corrimal 93 Burwood
1945/6 No. 3 Kensington 86 Warrawee 84 Lane Cove
1945/6 No. 4 Double Bay 82 Lane Cove 70  
1946/7 No. 1 City (Sydney) 96 Corrimal 88 Waverley
1946/7 No. 2 Parramatta 117 Belmont 71  
1946/7 No. 3 Raleigh Park 119 The Hills  72  
1946/7 No. 4 Lidcombe 87 South Hurstville 75  
1947/8 No. 1 Burwood 106 Lorn Park 78 City (Sydney)
1947/8 No. 2 City (Sydney) 117 Lithgow City 94 Campsie
1947/8 No. 3 Earlwood 104 Arncliffe 99  
1947/8 No. 4 Burwood 75 Balmain 58  
1948/9 No. 1 City (Sydney)  92 Corrimal 86 Campsie
1948/9 No. 2 Raleigh Park   Hamilton   Petersham
1948/9 No. 3 Gelco   The Hills     Burwood
1948/9 No. 4 Balmain 75 Burwood 58
1949/0 No. 1 North Sydney 103 Wollongong 91 Waverley
1949/0 No. 2 Burwood 91 Maitland City 86 Petersham
1949/0 No. 3 Coogee 101 Lakemba 83 Arncliffe
1949/0 No. 4 Arncliffe 75
Wollstonecraft 58
 
1949/0 No. 5 South Hurstville   Lakemba    
1950/1 No. 1 BHP Newcastle 117 Concord 90 North Sydney
1950/1 No. 2 Corrimal 107 Five Dock 82 Victoria Park
1950/1 No. 3 Bankstown 117 Balmain 85  
1950/1 No. 4 Ashbury 97 Mascot 95  
1950/1 No. 5 North Sydney 79 Liverpool 75  
1951/2 No. 1 Kensington 82 BHP Newcastle 78 City (Sydney)
1951/2 No. 2 City (Sydney) 99 Thirroul 98 Victoria Park
1951/2 No. 3 Balmain 96 Petersham 82 Double Bay
1951/2 No. 4 Double Bay 97 City (Sydney) 81 Eastwood
1951/2 No. 5 Merrylands   RGH Staff
   The Hills
1952/3 No. 1 North Sydney 103 Corrimal 88 Nth Sydney Anzac
1952/3 No. 2 Toronto 103 North Sydney 88 Double Bay
1952/3 No. 3 Mascot  89 Chatswood 79 Nth Sydney
1952/3 No. 4 Harbord Pymble  
1952/3 No. 5 East Concord 89 Newport  79 Nth Sydney
1953/4 No. 1 Chatswood 94 Taree 76 Earlwood
1953/4 No. 2 Newbolds 101 Earlwood 96 Chatswood
1953/4 No. 3 Hurstville 102 East Concord 80 Double Bay
1953/4 No. 4 Drummoyne 97 Guildford 90  
1953/4 No. 5 North Sydney 76 Double Bay 63  
1953/4 No. 6 Cabramatta 78 Fairfield 63 Fairfield
Results from 1955 are according to available RNSWBA Records
1954/5 No. 1 Corrimal   North Sydney    
1954/5 No. 2 Wollongong   East Concord    
1954/5 No. 3 Kensington        
1954/5 No. 4 Caringbah        
1954/5 No. 5 Carss Park        
1954/5 No. 6 Hurstville        
1955/6 No. 1 Hamilton   Waringah    
1955/6 No. 2 Kotara   Hunters Hill    
1955/6 No. 3 Coogee        
1955/6 No. 4 Granville        
1955/6 No. 5 Hunters Hill        
1955/6 No. 6 Hurstville Diggers        
1956/7 No. 1 North Sydney   Lithgow City    
1956/7 No. 2 Parkes   Coogee    
1956/7 No. 3 Wollstoncraft        
1956/7 No. 4 Liverpool        
1956/7 No. 5 Cable Makers        
1956/7 No. 6 Rydalmere Central        
1957/8 No. 1 North Sydney   Lithgow City    
1957/8 No. 2 Merrylands   Bega    
1957/8 No. 3 Belfield        
1957/8 No. 4 Bexley        
1957/8 No. 5 St Johns Park        
1957/8 No. 6 Rydalmere Central        
1957/8 No. 7 South Coogee        
1958/9 No. 1 Waringah   Newcastle City    
1958/9 No. 2 Illawarra Leagues   Merrylands    
1958/9 No. 3 Mortdale        
1958/9 No. 4 Rydalmere Central        
1958/9 No. 5 Cabramatta        
1958/9 No. 6 Balmain        
1958/9 No. 7 Padstow        
1959/0 No. 1 Waringah   Canberra City    
1959/0 No. 2 Lithgow City   Carlingford    
1959/0 No. 3 Tamworth City   Mascot    
1959/0 No. 4 St Johns Park        
1959/0 No. 5 South Coogee        
1959/0 No. 6 Gelco        
1959/0 No. 7 North Sydney        
1960/1 No. 1 North Sydney   Illawarra Leagues    
1960/1 No. 2 Wollongong   Mortdale    
1960/1 No. 3 St Johns Park   Bulli    
1960/1 No. 4 Cabramatta        
1960/1 No. 5 Alex. Erskineville        
1960/1 No. 6 Alex. Erskineville        
1960/1 No. 7 Belmore        
1961/2 No. 1 Ryde   Wisemans Park    
1961/2 No. 2 Rydalmere Central   Bulli    
1961/2 No. 3 Alex. Erskineville   Nowra    
1961/2 No. 4 South Coogee        
1961/2 No. 5 Padstow        
1961/2 No. 6 Gladesville        
1961/2 No. 7 Wiloughby Park        
1962/3 No. 1 North Sydney   National Park    
1962/3 No. 2 Mona Vale   Penrith    
1962/3 No. 3 Boolaroo   Balmain    
1962/3 No. 4 South Cronulla        
1962/3 No. 5 Cheltenham        
1962/3 No. 6 Yagoona        
1962/3 No. 7 Panania Memorial        
1963/4 No. 1 Waratah   St George    
1963/4 No. 2 Ryde   Dunedoo    
1963/4 No. 3 Manly Vale   Illawarra Leagues    
1963/4 No. 4 Rosehill        
1963/4 No. 5 Beverly Hills        
1963/4 No. 6 Govt. Transport        
1963/4 No. 7 Enfield        
1964/5 No. 1 Corrimal   Ryde    
1964/5 No. 2 Padstow   East Cessnock    
1964/5 No. 3 Camperdown   Kandos RSL    
1964/5 No. 4 East Concord        
1964/5 No. 5 Tempe Leagues        
1964/5 No. 6 Rosehill        
1964/5 No. 7 Gymea        
1965/6 No. 1 Ryde   Camden    
1965/6 No. 2 Earlwood   Forbes    
1965/6 No. 3 Narooma   Vaucluse    
1965/6 No. 4 Rosehill        
1965/6 No. 5 Revesby        
1965/6 No. 6 Cabra Vale Diggers        
1965/6 No. 7 Regents Park        
1966/7 No. 1 Victoria Park   Forbes    
1966/7 No. 2 Grafton   Lindfield    
1966/7 No. 3 Merewether   NSW Leagues    
1966/7 No. 4 Lindfield   Rylstone    
1966/7 No. 5 Ryde Ex-Servicemen's        
1966/7 No. 6 Matraville RSL        
1966/7 No. 7 NSW Leagues        
1967/8 No. 1 St George   Canberra North    
1967/8 No. 2 Dapto Huntley   Cabramatta    
1967/8 No. 3 Kiama   Moorefield    
1967/8 No. 4 Corinthian   Fairy Meadow    
1967/8 No. 5 Northmead        
1967/8 No. 6 St Johns Lakemba        
1967/8 No. 7 St Johns Lakemba        
1968/9 No. 1 Waratah   Carss Park    
1968/9 No. 2 Muswellbrook   City (Sydney)    
1968/9 No. 3 Woolgoolga   Bexley    
1968/9 No. 4 Oatley   Windale- Gateshead    
1968/9 No. 5 Greenlees Park        
1968/9 No. 6 Marrickville        
1968/9 No. 7 Engadine        
1969/0 No. 1 Brighton Le Sands   Gosford    
1969/0 No. 2 Hurstville   Bowral    
1969/0 No. 3 Cowra   Seaforth    
1969/0 No. 4 Hillsdale   Shortland RSL    
1969/0 No. 5 Air Force Memorial        
1969/0 No. 6 Fairfield Diggers        
1969/0 No. 7 Hurstville        
1970/1 No. 1 Waratah   Carss Park    
1970/1 No. 2 Muswellbrook   Grandviews    
1970/1 No. 3 Coffs Harbour   Regents Park    
1970/1 No. 4 Mona Vale   Warners Bay    
1970/1 No. 5 Corinthians        
1970/1 No. 6 Bankstown Sports        
1970/1 No. 7 Miranda RSL        
1971/2 No. 1 North Manly   Waratah    
1971/2 No. 2 Muswellbrook   Grandviews    
1971/2 No. 3 Coffs Harbour   Regents Park    
1971/2 No. 4 Mona Vale   Warners Bay    
1971/2 No. 5 Corinthians        
1971/2 No. 6 Bankstown Sports        
1971/2 No. 7 Miranda RSL        
1972 No. 1 Ryde        
1972 No. 2 Croydon Park   Swansea Workers    
1972 No. 3 Brush Park   Bateau Bay    
1972 No. 4 Bexley        
1972 No. 5 Hurstville Diggers        
1972 No. 6 Campsie South        
1972 No. 7 Bass Hill Diggers        
1973 No. 1 City (Sydney)   Woonoona    
1973 No. 2 Waratah   Rockdale    
1973 No. 3 Beecroft   Toronto    
1973 No. 4 Auburn RSL   Culburra    
1973 No. 5 Hornsby        
1973 No. 6 Enfield        
1973 No. 7 Wentworthville        
1974 No. 1 East Cessnock   Liverpool City    
1974 No. 2 Goulburn   Bronte    
1974 No. 3 Baradine   Diamond Bay    
1974 No. 4 Ourimbah-Lisarow   South Cronulla    
1974 No. 5 Denistone        
1974 No. 6 Alex. Erskineville        
1974 No. 7 Taren Point        
1975 No. 1 Ryde   Gosford    
1975 No. 2 Coffs Harbour   Campsie South    
1975 No. 3 Dee Why RSL   Bowral    
1975 No. 4 Merrylands   Griffith Ex-Services    
1975 No. 5 Ryde          
1975 No. 6 Lane Cove        
1975 No. 7 Cabramatta        
1976 No. 1 Lindfield   Forbes    
1976 No. 2 Coffs Harbour   West Lindfield    
1976 No. 3 Merrylands   Park Beach    
1976 No. 4 Hexham   Cumberland Builders    
1976 No. 5 Fairfield        
1976 No. 6 Henley        
1976 No. 7 Clovelly        
1977 No. 1 Gosford   City (Sydney)    
1977 No. 2 Campsie South   Waratah    
1977 No. 3 North Manly   Rylstone    
1977 No. 4 Belconnen   Panania Memorial    
1977 No. 5 Denistone        
1977 No. 6 Bankstown        
1977 No. 7 Newport        
1978 No. 1 Gosford   Ryde    
1978 No. 2 Armidale City   Lakemba    
1978 No. 3 North Tamworth   Cumberland Builders    
1978 No. 4 Denistone   Kingston-Narrabundah RSL    
1978 No. 5 Dee Why        
1978 No. 6 Auburn        
1978 No. 7 Ryde        
1979 No. 1 Western Suburb Leagues   Auburn    
1979 No. 2 Warilla   East Concord    
1979 No. 3 Dee Why     Brewarrina    
1979 No. 4 The Hills   Umina    
1979 No. 5 Shrublands        
1979 No. 6 Parramatta RSL        
1979 No. 7 Cabramatta        
1980 No. 1 East Maitland 107 Hunters Hill 78 _
1980 No. 2 Dapto 133 Ryde Ex-Services 83 _
1980 No. 3 Scarborough-Wombarra 88 Moore Park 78 _
1980 No. 4 Raymond Terrace 98 Cumberland Blds. 92 _
1981 No. 1 Ryde 73 Rosehill 66 _
1981 No. 2 Campbelltown City 91 Earlwood 74 _
1981 No. 3 The Entrance 89 Peakhurst 65 _
1981 No. 4 Helensburgh 92 Wyong 75 _
1982 No. 1 Western Suburbs Leagues 75 Ryde 55 _
1982 No. 2 Park Beach 90 Waratah 69 _
1982 No. 3 Tumut _ North Epping   _
1982 No. 4 Hexham 76 Coffs Harbour 66 _
1982 No. 5 Riverview 79 Mittagong 69 _
1983 No. 1 Lindfield 93 Rosehill 62 _
1983 No. 2 Ryde 93 Wentworthville 69 _
1983 No. 3 St Ives 91 Telarah 61 _
1983 No. 4 Coonabarabran 92 The Entrance 70 _
1983 No. 5 Soldiers Point 83 Belrose 63 _
1984 No. 1 Toongabbie 71 Camden 65 _
1984 No. 2 Towradgi Park 88 South Strathfield 87 _
1984 No. 3 Nambucca Heads 96 Nyngan 73 _
1984 No. 4 Berkeley 93 Cabramatta 52 _
1984 No. 5 Wentworthville 118 Toukley 59 _
1985 No. 1 Waratah 93 Belrose 73 _
1985 No. 2 Western Suburbs Leagues 78 Liverpool City 63 _
1985 No. 3 Queanbeyan 90 Engadine 63 _
1985 No. 4 Lemon Tree Passage 85 Rydalmere Central 77 _
1985 No. 5 St Johns Park 85 Northmead 81 _
1986 No. 1 Western Suburbs Leagues 98 The Entrance 58 _
1986 No. 2 Alstonville 87 Narrabri 73 _
1986 No. 3 Fairfield 111 Eden Fishermans 74 _
1986 No. 4 Northmead 74 Wallsend 61 _
1986 No. 5 Sutherland 102 Queanbeyan RSL 71 _
1987 No. 1 Charlestown 74 Western Suburbs Leagues 71 _
1987 No. 2 Kahibah 76 St Ives 74 _
1987 No. 3 Tumut 77 West Epping 74 _
1987 No. 4 Armidale City 86 Soldiers Point 62 _
1987 No. 5 Howlong 76 Majellan 67 _
1988 No. 1 Belrose 73 Park Beach 69 _
1988 No. 2 The Entrance 93 Tumut 74 _
1988 No. 3 Soldiers Point 82 Armidale City 74 _
1988 No. 4 St Marys 87 Tuross Lakes 73 _
1988 No. 5 Forster 91 Ingleburn 65 _
1989 No. 1 Grandviews 67 Merrylands 65 _
1989 No. 2 Kahibah 85 Albion Park 57 _
1989 No. 3 The Hills 80 Grandviews 62 _
1989 No. 4 Merrylands 84 Kempsey Heights 80 _
1989 No. 5 Birrong 90 Leichardt 86 _
1990 No. 1 Grandviews 74 Merrylands 69 _
1990 No. 2 Narrabri 86 Merrylands 62 _
1990 No. 3 Beresfield 74 Milton-Ulladulla 64 _
1990 No. 4 South Wagga 77 Beresfield 73 _
1990 No. 5 West Epping 97 Quirindi 53 _
1991 No. 1 Kahibah 84 Belrose 68 _
1991 No. 2 The Hills 86 South Wagga 81 _
1991 No. 3 Lithgow Workers 80 Merimbula 75 _
1991 No. 4 Moss Vale 80 Moruya 69 _
1991 No. 5 Narrabeen Memorial 81 Towradgi Park 50 _
1992 No. 1 Maitland City 77 South Wagga 73 _
1992 No. 2 Charlestown 78 Austinmer 61 _
1992 No. 3 Gulgong 76 Grandviews 51 _
1992 No. 4 Soldiers Point 76 Merrylands 59 _
1992 No. 5 Grafton City 65 Wiseman Park Wollongong City 61 Wollongong RSL
1993 No. 1 Kahibah _ Penrith   West Dubbo
1993 No. 2 St Marys _ Kahibah   _
1993 No. 3 Albury SS&A _ Charlestown   _
1993 No. 4 East Maitland _ Bermagui   _
1993 No. 5 Woonona _ Taree RSL   _
1993 No. 6 Wollongong RSL _ Burwood Colliery   _
1993 No. 7 Merrylands _ Dapto Citizens   _
1994 No. 1 Westport 79 Maitland City 72 Harbord
1994 No. 2 East Cessnock 73 Dapto Citizens 64 Taren Point
1994 No. 3 Singleton 70 Armidale City 67 Harbord
1994 No. 4 Park Beach 73 Tumut 71 Taren Point
1994 No. 5 Smithtown RSL 86 Manning Point 58 Harbord
1994 No. 6 Maitland City 72 Dapto Citizens 71 Taren Point
1994 No. 7 Stuarts Point 74 Bathurst City 65 Harbord
1995 No. 1 Kahibah 71 Merrylands 70 Warilla B&RC
1995 No. 2 Western Suburbs League 86 South Wagga 57 Westport
1995 No. 3 Lithgow City 77 Eden Fishermens 75 Warilla B&RC
1995 No. 4 New Lambton 77 Ryde City 62 Westport
1995 No. 5 Swansea 80 St Johns Park 49 Warilla B&RC
1995 No. 6 Taree West 64 Camden Haven Golf 61 Westport
1995 No. 7 Hat Head B&RC 78 Munmorah United 55 Warilla B&RC
1996 No. 1 St Johns Park 70 The Entrance 61 Forster BC
1996 No. 2 St Johns Park 74 St Marys 47 Harbord B&RC
1996 No. 3 Jondaryn 65 Gunnedah 41 Port Macquarie City
1996 No. 4 Lithgow Workmen's  78 Burwood Colliery 27 Warilla B&RC
1996 No. 5 Orange City Men's 67 Newcastle Jockey Club 53 Nelson Bay
1996 No. 6 Nelson Bay _ Helensburgh   Ettalong Memorial
1996 No. 7 Merrylands BS & RC _ Roselands   Roselands
1997 No. 1 Cabramatta 58 Lennox Head 49 Ballina BC
1997 No. 2 Charlestown 61 Warilla 49 Maitland City
1997 No. 3 The Entrance 75 Burwood Colliery 49 Charlestown
1997 No. 4 Mudgee 80 Merimbula Imlay 62 Grandviews
1997 No. 5 Maclean 80 Katoomba RSL 48 Rydalmere
1997 No. 6 Lambton/ New Lambton RSL 57 Batemans Bay 54 Batemans Bay
1997 No. 7 Munmorah United 63 Grafton City 43 Wollongong RSL
1998 No. 1 Taren Point 54 Waratah 49 Roselands
1998 No. 2 Kempsey Heights 53 Taren Point 51 Bateau Bay
1998 No. 3 St Johns Park 70 Old Bar Beach 42 Charlestown
1998 No. 4 Warilla 69 Wee Waa 59 Grandviews
1998 No. 5 Helensburgh 69 Sulphide 36 West Tamworth
1998 No. 6 North Beach 75 Mount Lewis 55 Batemans Bay
1999 No. 1 Port Macquarie RSL 79 Lennox Head 38 St Johns Park
1999 No. 2 South Tamworth 62 Lithgow City 47 Wagga RSL
1999 No. 3 Kootingal 68 Port Macquarie RSL 57 Orange City
1999 No. 4 Temora 67 Taree Leagues 46 Forster
1999 No. 5 Austral 64 Bateau Bay 62 Ballina
1999 No. 6 Gunnedah 60 Forestville RSL 52 Macquarie Dubbo
1999 No. 7 Matraville RSL 69 Charlestown 51 Kiama
2000 Premier St Johns Park  61 Belrose  48 Warilla
2000 No. 1 Park Beach 65 East Maitland 45 Parkes
2000 No. 2 Tamworth City 60 Kahibah 59 Bomaderry
2000 No. 3 Narrandera 71 Oak Flats 31 Taree Leagues
2000 No. 4 Orange City 70 St Johns Park 58 Albury Commercial
2000 No. 5 North Beach 62 South Tamworth 53 Cardiff
2000 No. 6 Newcastle Jockey Club 62 East Maitland 52 West Coffs Harbour
2000 No. 7 Coonabarabran 59 Crookwell 48 Armidale City
2001 Premier Cabramatta  67 Beresfield  52 Ettalong Memorial 
2001 No. 1 Mount Lewis 56 Harbord 55 Harbord
2001 No. 2 Port Macquarie City 53 Bulli 41 Alexandria Erskineville
2001 No. 3 Albury SS&A 54 St Johns Park 49 Cabra Vale Diggers
2001 No. 4 North Beach 66 Gulgong 55 The Entrance
2001 No. 5 East Maitland  62 Government Transport 58 Goulburn Railway
2001 No. 6 Gunnedah Services 72 Oak Flats 42 Mailtand City
2001 No. 7 Maclean  75 Batemans Bay 48 Yamba
2002 Premier Warilla  72 St Johns Park  45 St Johns Park
2002 No. 1 Halekulani 59 Wentworthville Leagues 47 Wentworthville Leagues
2002 No. 2 Oak Flats 66 Albury SS&A 49 Tamworth City
2002 No. 3 Armidale City 68 Oak Flats 31 Harbord
2002 No. 4 Cowra 64 Malua Bay 61 Concord RSL
2002 No. 5 Tumut 64 Ramsgate RSL 43 Taren Point
2002 No. 6 Lightning Ridge 58 Warren 53 Bateau Bay
2002 No. 7 Goodooga 64 Canterbury Bankstown T&B 50 Lemon Tree Passage
2003 Premier St Johns Park  56 Mt Lewis  46 Charlestown
2003 No. 1 Engadine 77 Bateau Bay 52 West Coffs Harbour
2003 No. 2 Yamba 48 Adamstown 42 Corrimal
2003 No. 3 Bathurst City 59 Parkes 51 Merrylands
2003 No. 4 Padstow 63 Tuncurry 59 Batemans Bay
2003 No. 5 Huskisson 40 Warren 23 Mount Lewis
2003 No. 6 Guyra 92 Toukley RSL 34 South Wagga
2003 No. 7 Walgett 61 Campbelltown City 43 Penrith
2004 Premier St Johns Park  55 The Hills  50 The Hills
2004 No. 1 Warilla 69 Merrylands 60 Taree City RSL
2004 No. 2 Parkes 57 Nambucca Heads 44 Lismore Workers Heights
2004 No. 3 Batemans Bay 68 Dubbo Railway 58 Parkes
2004 No. 4 Ocean Shores 57 Dapto Citizens 51 Dapto Citizens
2004 No. 5 Guyra 69 St Johns Park 54 Wentworthville Leagues 
2004 No. 6 Marks Point 64 Tumut 60 Greenlees Park
2004 No. 7 Coonabarabran 72 Cowra 35 Gymea
2005 Premier Harbord  65 St Johns Park  54 Maitland City
2005 No. 1 Soldiers Point 57 Bateau Bay 51 The Entrance
2005 No. 2 Wallsend 59 Ramsgate RSL 54 Toronto Workers
2005 No. 3 Armidale City 76 Taren Point 39 Port Macquarie City
2005 No. 4 Swansea Workers 72 Bulli 42 Armidale City
2005 No. 5 Lowlands 61 Tuncurry 60 Dee Why
2005 No. 6 Orange Ex-Services 69 Walcha 51 Merimbula Imlay
2005 No. 7 St Johns Park 68 Warilla 51 Regents Park
2006 Premier The Hills  56 Harbord  55 Winsdale Gateshead
2006 No. 1 Halekulani 54 Engadine 49 Wagga Wagga RSL
2006 No. 2 Cowra 56 Armidale City 55 Cowra
2006 No. 3 Bellbird Park 67 Wyong 48 Blakehurst
2006 No. 4 Huskisson 51 Evans Head 47 Lismore Workers Heights
2006 No. 5 Nyngan 71 Dapto   31 West Dubbo
2006 No. 6 The Oaks 63 Tomago 49 Bulli
2006 No. 7 Dapto 53 Kempsey Heights 42 Wentworthville Leagues
2007 Premier St Johns Park  76 Toronto Workers 48 Birong
2007 No. 1 Towradgi Park 57 Soldiers Point 48 Matraville RSL
2007 No. 2 Harbord 73 Mayfield West 54 Caringbah
2007 No. 3 Narromine 62 Tuncurry 59 The Entrance
2007 No. 4 Guildford 68 Carrington 66 Kahibah
2007 No. 5 Lansdowne 66 St Johns Park  52 Coffs Ex-Services
2007 No. 6 Bulli 76 St Johns Park 60 Armidale City
2007 No. 7 Wee Waa 59 Mayfield 46 Pittwater Memorial
2008 Premier Taren Point  55 St Johns Park  41 Toronto Workers
2008 No. 1 East Cessnock 63 Warilla 34 Batemans Bay
2008 No. 2 Lambton  66 East Cessnock 57 Cabramatta
2008 No. 3 Tuncurry 64 Guildford 60 Tumut
2008 No. 4 Albion Park 61 Cootamundra Ex-Services 55 Bathurst City Panthers
2008 No. 5 West Dubbo 59 Armidale City 47 Tuncurry
2008 No. 6 Picton 55 Windang 45 Lismore Workers Heights
2008 No. 7 Windang 78 Ganmain 44 Parkes
2009 Premier Engadine  60 Taren Point  48 Raymond Terrace
2009 No. 1 Cabramatta 64 Halekulani 42 Windang
2009 No. 2 Thirroul 64 Narromine 38 Northmead
2009 No. 3 Revesby 75 Taren Point 49 Waverley
2009 No. 4 Maitland Park 83 Grenfell 39 Gymea
2009 No. 5 Dubbo Railway 78 Armidale Ex-Services 49 Ettalong Memorial
2009 No. 6 Glen Innes 61 Doyalson Wyee RSL 52 Heaton-Birmingham Gardens
2009 No. 7 Boggabri 65 East Lismore 51 Port Macquarie City
2010 Premier Cabramatta  62 Raymond Terrace  51 Taren Point
2010 No. 1 East Cessnock 66 Engadine 49 Armidale City
2010 No. 2 Pacific Palms 55 Merrylands 50 Harbord
2010 No. 3 Maitland Park 63 Cabramatta 36 Merimbula imlay
2010 No. 4 Bronte 76 Culcairn 42 Birrong
2010 No. 5 Cabra-Vale Diggers 62 Molong 48 Cootamundra CC
2010 No. 6 Albion Park 69 Ettalong Memorial 50 Picton
2010 No. 7 Merrylands 65 Eugowra 58 Maitland City
2011 Premier Merrylands 79 Roselands 42  
2011 No. 1 St Johns Park 64 Belrose 61 Ballina
2011 No. 2 West Dubbo 59 Raymond Terrace 45 West Dubbo
2011 No. 3 Cowra 83 Young 54 Dapto Citizens
2011 No. 4 Molong 67 Lidcombe 48 Rydalmere Central
2011 No. 5 Greenacre 64 Uralla 45 Wests Sports
2011 No. 6 Mounties 70 Fairy Meadow 55 Gymea
2011 No. 7 East Maitland 61 Nyngan 60 Ettalong Memorial
2012 No. 1         The Greens The Entrance
2012 No. 2         Tuncurry
2012 No. 3         Inverell East
2012 No. 4         Orange City
2012 No. 5         Bomaderry
2012 No. 6         The Rules Club Wagga
2012 No. 7         Port Macquarie City




Site Map